اینترنت آریا ملایر

 

خدمات

 

هم‌اكنون، مرکز اینترنت آریا  به عنوان یكی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ارایه‌كننده‌ی خدمات دسترسی به اینترنت در استان همدان ، سبد كاملی از محصولات و خدمات این حوزه را به مشتریان ارایه می‌كند و تلاش می‌كند با در پیش گرفتن شیوه‌های نوین و خلاق، به نهادینه‌سازی و تقویت خدمات خویش به عنوان نسل جدید خدمات ارتباطی در كشور یاری رساند. مهم‌ترین محصولات و خدمات مرکز اینتر نت آریا را می‌توان به صورت زیر طبقه‌بندی كرد:

     • دسترسی به اینترنت از طریق خطوط پرسرعت (+ADSL2) و خدمات تكمیلی آن
     • ارایه‌ی خدمات پهنای باند (
Broadband)
     • شبكه‌های خصوصی مجازی (
VPN)
     •
ارائه ی خدمات سرویس اینترنت Wierlrss

ارایه‌ی محصولات و خدمات كارا به مشتریان براساس آخرین فناوری‌های روز و پیشرفت‌های به دست آمده در عرصه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات به گونه‌ای كه بتواند نیاز آنان را با بالاترین كیفیت ممكن برآورده سازد، محور فعالیت‌های مرکز اینتر نت آریا محسوب می‌شود.

آریا برای دست‌یابی به این هدف و ارایه‌ی سبد كاملی از محصولات و خدمات حوزه‌ی اینترنت و پهنای باند، تیم كارآمدی از متخصصان و كارشناسان فنی زبده را گرد هم آورده است و خدمات متنوعی را در حوزه‌های مختلف ارتباطات دیتا به مشتریان خود ارایه می‌دهد. به ویژه آن كه، تجربیات به دست آمده طی سال‌های فعالیت و تعداد چشم‌گیر مشتریان محصولات و خدمات آریا، پشتوانه‌ی قابل اتكایی برای توسعه‌ی سبد محصولات و خدمات این شرکت به شمار می‌آید.

مرکز اینتر نت آریا ، با برخورداری از دیدگاه مهندسی فروش برای ارایه‌ی محصولات خویش به مشتریان، خدمات گوناگونی را به آنان ارایه می‌دهد كه از آن جمله می‌توان به مهندسی نیاز مشتریان برای ارایه‌ی موثرترین راهكار به آنان اشاره كرد. بر این اساس، هنگامی كه یك مشتری برای خرید محصولات و خدمات با مرکز اینتر نت آریا تماس می‌گیرد و یا اقدام به سفارش محصولات از طریق وب‌سایت این گروه می‌كند، ابتدا مشاوره‌های مورد نیاز برای شناسایی نیازهای واقعی وی به او ارایه می‌شود تا مشتری بتواند بیشترین بهره‌ی ممكن با مناسب‌ترین شرایط را از محصول انتخاب شده به دست آورد.

پس از ارایه‌ی مشاوره‌های مورد نیاز و انتخاب محصولات و خدمات توسط مشتریان، دامنه‌ی وسیعی از خدمات پشتیبانی مرکز اینترنت آریا آغاز می‌شود و مشتریان می‌توانند با خیالی آسوده به استفاده از خدمات این گروه بپردازند. گفتنی‌ست، اهمیت ارایه‌ی خدمات پس از فروش و پشتیبانی شبانه‌روزی به مشتریان از همان ابتدای فعالیت مورد توجه مدیران آریا بوده و تیمی كارآمد از متخصصان و كارشناسان فنی زبده برای این منظور تشكیل شده است كه به صورت 24 ساعته در 365 روز سال، آماده‌ی ارایه‌ی خدمات پشتیبانی و پاسخ‌گویی به مشكلات مشتریان هستند.

شبكه‌های خصوصی VPN

یكی دیگر از خدماتی که مرکز اینتر نت آریا برای تكمیل سبد محصولات و خدمات خود به مشتریان ارایه می‌كند، خدمات ایجاد شبكه‌های خصوصی مجازی VPN است كه هم‌اكنون طیف گسترده‌ای از سازمان‌ها و موسسات از این بخش از خدمات مرکز اینتر نت آریا بهره می‌گیرند.

شبكه‌های خصوصی مجازی یا Virtual Private Network كه به اختصار VPN نامیده می شود، امكانی برای انتقال ترافیك خصوصی بر روی شبكه عمومی هستند. به طور معمول از VPN برای اتصال دو شبكه‌ی خصوصی از طریق یك شبكه‌ی عمومی مانند اینترنت استفاده می‌شود. منظور از یك شبكه‌ی خصوصی، شبكه‌ای است كه به صورت آزاد در اختیار و دسترس عموم نیست. به طور معمول، برای پیاده سازی VPN دو یا چند شبكه‌ی خصوصی از طریق یك تونل رمز شده به یكدیگر متصل می‌شوند.

در واقع به این وسیله اطلاعات در حال تبادل بر روی شبكه‌ی عمومی از دید سایر كاربران محفوظ می‌ماند.
VPN را می‌توان بسته به شیوه‌ی پیاده‌سازی و اهداف پیاده‌سازی آن به انواع مختلفی تقسیم كرد.

براساس بسترهای انتقال اطلاعات از جمله اینترنت، ارتباطات بین شهری و داخل شهری و یا بر اساس فناوری‌های به كار گرفته شده مانند
MPLS، VPLS، VLAN، L2TP و انواع مختلف IP tunnelها و در قالب لایه 2 و 3 امكان‌پذیر است.

به این وسیله امكان ارتباط شبكه داخلی دو سازمان، یا یك شركت در سطح یك شهر یا كشور امكان‌پذیر می‌شود. همچنین امكان ارتباط تلفنی از طریق شماره‌های داخلی سازمان از طریق ارتباط مراكز تلفن میسر می‌شود.

ارایه‌ی این سرویس نیازمند برگزاری جلسات كارشناسی برای شناخت نیاز و در نهایت تهیه طرح فنی مناسب با توجه به شرایط و نیازمندی‌های مشتری‌ست.

مهم‌ترین ویژگی‌های خدمات شبكه‌های خصوصی مجازی (VPN) مرکز اینتر نت آریا را می‌توان به صورت زیر برشمرد:

     • امكان ارایه خدمات در سراسر كشور
     • امكان ارایه سرویس
VPN لایه 2 به صورت Any Transport over MPLS بر روی Ethernet
     • مشاوره در پیاده‌سازی و مسیریابی داخلی در شبكه‌های
VPN
     • به كارگیری
IPSec برای افزایش امنیت اطلاعات و ارتباطات

پهنای باند

ارایه‌ی خدمات فروش پهنای باند به سازمان‌ها و موسسات یكی دیگر از خدماتی‌ست كه مرکز اینتر نت آریا برای تسهیل به كارگیری از اینترنت توسط كاربران و برقراری ارتباط میان نقاط مختلف جغرافیایی و مراكز و دفترهای مختلف سازمان‌ها به آنان ارایه می‌كند.

با استفاده از این خدمات، شركت‌ها و سازمان‌ها می‌توانند به صورت دایمی و با سرعتی بالاتر از به كارگیری اینترنت از طریق تماس تلفنی (
Dial Up) از اینترنت استفاده كنند، ضمن آن كه امكان دسترسی به شبكه‌های محلی را نیز داشته باشند.

ارایه خدمات با استفاده از سیم و فناوری
G.SHDSL، یكی از روش‌هایی‌ست كه آریا از آن برای ارایه‌ی خدمات پهنای باند به مشتریان بهره می‌گیرد. در این روش كه برای واحدهای تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، یكی از خطوط تلفن مشتری با هماهنگی مخابرات از بوق تخلیه شده و به تجهیزات شاتل در مركز مخابراتی متصل می‌گردد. یك دستگاه مودم ویژه نیز در محل مشتری نصب می‌شود و از طریق سیم تلفن مربوط به شاتل متصل می‌شود.ارسال و دریافت اطلاعات در این روش برابر است. به بیان دیگر این روش یك DSL متقارن است. این استاندارد قابلیت تبادل همزمان صدای آنالوگ (Analog Voice) را ندارد. یكی دیگر از برتری‌های این روش نسبت به فناوری ADSL،قابلیت عملكرد در فواصل طولانی‌تر و لینك‌های با كیفیت كم‌تر است.G.SHDSL كه همچنین بر پایه G.991.2 شناخته می‌شود و توسط ITU استاندارد شده است، با ارایه‌ی پهنای باند متقارن بیش‌تر در مسافت‌های طولانی‌تر، راه‌حلی ایده‌آل برای Carrierهای سرویس‌های صدا و داده در سطح تجاری به شمار می‌آید. با استفاده از این روش پهنای باند اختصاصی با توان عملیاتی بالاتر نسبت به ADSL ‌‌‌‌در اختیار مشتری قرار می‌گیرد. این استاندارد همچنین قیودی برای تركیب ترافیك TDM و ATM ایجاد می‌كند كه امكان ایجاد پهنای باند تركیبی چند زوج سیم مسین، و دست‌یابی به پهنای بالاتر روی همان خط را فراهم می‌كند. این سیستم یك اینترفیس اترنت در اختیار مشترك قرار می‌دهد كه به راحتی قابل استفاده خواهد بود. افزون بر این استاندارد G.SHDSL دارای پایداری زیادی است و نسبت به ADSL به نگه‌داری كم‌تری نیاز دارد. برد مسافت سیگنال‌ها نیز در این روش بیش‌تر است و به همین دلیل با استفاده از آن می‌توان به تعداد بیشتری از مشتریان سرویس داد.مشتریان با بهره‌گیری از خدمات تخصصی و پشتیبانی روزآمد مرکز اینتر نت آریا ، با اطمینان خاطر از كیفیت خدمات ارایه شده و امنیت ارسال و دریافت اطلاعات، به صورت شبانه‌روزی از خدمات پهنای باند استفاده كنند.

استفاده از خدمات پهنای باند، امكانات زیادی را در اختیار شركت‌ها و سازمان‌ها قرار می‌دهد كه آگاهی از آنها می‌تواند به انتخاب این دسته از خدمات و به كارگیری آنها یاری رساند. در این جا، برخی از این ویژگی‌ها نام برده می‌شود:

     • دسترسی همیشگی به اینترنت بدون شماره‌گیری و قطع شدن ارتباط
     • داشتن ارتباط میان شركت‌ها و واحدهای زیرمجموعه و مراكز و نمایندگی‌ها
     • وجود سیستم نظارت و پایش همیشگی و بهره‌مندی از خدمات پشتیبانی 24 ساعته به كمك ابزارهای مجهز و كارآمد
     • استفاده از مجهزترین و پیشرفته‌ترین تجهیزات سخت‌افزاری به منظور برقراری ارتباط
     • بهره‌مندی از خدمات با كیفیت بالا بدون نیاز به پی‌گیری‌های مخابراتی
     • تامین امنیت داده‌ها و محرمانه ماندن اطلاعات
     • مانیتورینگ سازمان توسط دوربین‌های امنیتی